poniedziałek, 20 maja 2019

Powrotu nadszedł czas.

Po dwóch tygodniach intensywnych przeżyć, związanych z udziałem w szkoleniu oraz zwiedzaniu przepięknych krajobrazów Malty, nadszedł czas powrotu. Czy było warto? Z pewnością ! Oprócz poznanych umiejętności związanych z obsługą ciekawych programów, do wykorzystania na zajęciach, podniosłem swoje zdolności językowe. A przy okazji możliwość zwiedzenia tego urokliwego państwa na południu Europy była czymś wyjątkowym.

Dzień XIII, Comino i Blue Lagoon - warto tu wrócić, 18.05.2019 r.

Korzystając z ostatniego dnia wolnego zdecydowałem się na powrót na Comino i Blue Lagoon. Ta wyjątkowa wyspa warta jest tego typu decyzji. Niesamowity klimat, praktycznie niezamieszkałego zakątka w połączeniu z pięknem Blue Lagoon sprawia, że przyciągają tu rzesze turystów. Nie mogłem zapomnieć o wieży Św. Marii, którą zwiedziłem i podziwiałem wspaniałe widoki z dachu, wspominając wspaniały film - "Hrabia Monte Christo" w którym owa wieża miała swój epizod.Dzień XII - prezentacja poznanych umiejętności, 17.05

Po kilku dniach intensywnych przygotowań przyszedł czas na zaprezentowanie poznanych umiejętności. Każdy z uczestników przedstawił aplikacje w postaci quizów, które zostały praktycznie sprawdzone przez pozostałych uczestników kursu. Trzeba przyznać, że wszyscy wykonali kawał dobrej roboty. Podobało się ! Na koniec prezentacja na bazie Windows Movie Maker.
Mamy certyfikaty !


Dzień XI, 16.05.2019 r.

Powoli zbliżamy się do przygotowania prezentacji. Zdecydowałem się na wybór aplikacji kahoot, socrative, quzizz, quizlet, learning aps., oraz video movie maker. Sporo pracy przede mną. Uczymy z  się ponadto pracować z "Magic Wall" i "Magic Box".


Dzień X, 15.05.2019 r.

Dzisiaj sporo czasu poświęciliśmy na powtórzenie poznanych umiejętności w poprzednim tygodniu. Czujemy się coraz pewniej w poruszaniu się po aplikacjach, które ułatwiają tworzenie testów i quizów.

wtorek, 14 maja 2019

Dzień IX - wracamy na zajęcia, 14.05.2109 r.

Po kilku dniach przerwy poświęconych na poznawanie kultury Malty i zwiedzanie pięknych zakątków tego wyjątkowego kraju wróciliśmy do sali lekcyjne. Na zajęciach prowadzonych przez Marię, doskonaliliśmy poznane umiejętności i rozpoczęliśmy przygotowania do prezentacji, która będzie podsumowaniem naszego szkolenia. Szczególnie ciekawa była praca z programem "Windows Movie Maker". Powoli zbliżamy się do końca szkolenia.


poniedziałek, 13 maja 2019

Valletta - piękna stolica Malty, 13.05.2019 r.

Kolejny dzień poświęciliśmy na wzbogacanie wiadomości i poznawanie kultury pięknego miejsca jakim jest niewątpliwie stolica Malty - Valletta. W towarzystwie naszej nauczycielki - Marii, poznawaliśmy najpiękniejsze zakątki Valletty, jej historię, niejednokrotnie  ciężką i trudną, dotkniętą przez najeźdźców, którzy próbowali zniszczyć jej tożsamość. W miłej atmosferze mieliśmy kolejną okazję doskonalić umiejętności językowe.


Powrotu nadszedł czas.

Po dwóch tygodniach intensywnych przeżyć, związanych z udziałem w szkoleniu oraz zwiedzaniu przepięknych krajobrazów Malty, nadszedł czas p...